Psychosomatika

Trápia vás zdravotné problémy ? Opakujú sa vám znova a znova?  Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, ako to môže súvisieť s vašou psychikou?

Ak  chorobu začneme vnímať  ako signál duše, ako informáciu, že  niečo v našom živote nie je v poriadku, môže nám pri hľadaní riešenia pomôcť psychosomatika. Práve prostredníctvom nej sa môžeme naučiť, ako prevziať zodpovednosť za vlastný život  a vnímať ju ako  výzvu a potrebu zmeny v živote.

Veľa ľudí chodí k lekárom s príznakom ochorenia, ale výsledky vyšetrení sú negatívne. Lekár povie: „Ste v poriadku, určite to bude psychického pôvodu   alebo to máte  zo stresu.“

 

Čo s tým teraz?

Práve v takýchto prípadoch je namieste vyhľadať psychosomatickú poradňu.

Psychosomatike sa venujem už sedem rokov. Je to vedný odbor, ktorý skúma vzájomnú súvislosť medzi psychikou, duševným rozpoložením a fyzickým prejavom ochorenia. Nepatrí sem však iba psychická príčina ochorenia ako si mnohí často myslia. Pochopením podstaty choroby,  vyrovnaním sa s ťažkými životnými  situáciami, zmenou postoja k sebe a k okoliu, sa človeku naskytne riešenie, ktoré doteraz nevidel. Zrazu sa pre neho neriešiteľný problém stáva riešiteľným.

Ľudské telo má schopnosť sa „ samo uzdraviť,“ teda naštartovať regeneračné procesy, ak sa odblokujú  programy, ktoré to brzdia.

 

Ako to funguje v praxi?

Príklad z praxe

Raz ma oslovila mamička 13- ročnej dcéry, ktorá mala kožné ochorenie – psoriázu.  Nepomáhala jej liečba, ktorú jej lekári nasadili.  Konštatovali, že ide o doživotné ochorenie, s ktorým sa nedá nič robiť. Keď sme sa hlbšie zaujímali o to,  s čím súvisí toto ochorenie a čo je možné urobiť pre jej zlepšenie. Matka aj dcéra pochopili, kde nastala príčina, že sa choroba rozvinula. Obe prijali určité zmeny do života, následkom čoho sa  dcérin zdravotný stav po troch  mesiacoch zlepšil.

Uvediem iný príklad:

Vyhľadala ma mladá pani, ktorá mala zdravotné ťažkosti, bolievala ju hlava, bola stále unavená, nemala chuť k jedlu, doslova prežívala a nemala síl robiť bežné činnosti. Absolvovala všetky vyšetrenia, ktoré nepreukázali žiadne konkrétne ochorenie. Po  psychosomatickej konzultácii pochopila,  kde sa v živote zasekla a potom už vedela ako ďalej. Pochopila čo ju brzdí a kde znova nájsť zmysel života. 

Ak vás alebo vašich blízkym strápi  zdravotný stav alebo psychické ťažkosti, napíšte mi a dohodneme si stretnutie alebo konzultácie.

Konzultácie online alebo telefonicky

Konzultácie osobne, telefonicky, WhatsApp, audiozáznam, písomne, po dohode je možná aj iná forma. Po odoslaní požiadavky na telefonický alebo WhatsApp, vás budem čo najskôr kontaktovať.

X